Академічна мобільність

  • Доцент кафедри менеджменту Надія Олійник брала участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Innovative research and perspectives of the development of science and technology» (29-31 січня 2024 р., Стокгольм, Швеція). В збірнику наукових праць опубліковано тези «Ключові професійні та управлінські вміння менеджера».

  • 27-28 січня студенти першого курсу спеціальності 073 Менеджмент (Марія Боз, Валерія Рюмшина, Тетяна Сокол, Анастасія Худіковська) брали участь у тренінгу «Як стати успішним менеджером та творити історію міста?» Спільна мета для всіх присутніх – опанувати нові знання та реалізовувати їх на практиці задля розвитку своєї громади.

    У перший день разом з бізнес-тренером Твердиславом Філатовим, канд. техн. наук, СЕО стартапу Vacuum Gravity Energy в продуктивній атмосфері вони дізналися:

    • про основи управління проєктами;
    • про успішні кейси реалізованих проектів;
    • практичні паради з презентації ідеї проєкту;
    • про відбірковий конкурс на безкоштовне навчання в «Школі проектних менеджерів» з поглибленим вивченням бізнес англійської і практичною участю в реальних проєктах.

    Атмосфера була дуже активна і творча. Під час практичної частини (другий день тренінгу) учасники разом із тренером:

    • застосували практики нетворкінгу для знайомства між учасниками;
    • ознайомилися з проектами, які учасники хочуть реалізувати в місті;
    • провели практичну гру з презентації проектів.

    Всі присутні учасники тренінгу об’єдналися в групи, отримали випадкові картки: продукт, ресурси, сервіси, клієнти, бюджет і додаткові можливості. В цих умовах команди сформували презентації продуктів для потенційних інвесторів. У ході гри учасники виявили комунікаційнійні та презентаційні навички, навчились спільно формувати концепцію проєкту. Проведення тренінгу вони оцінили дуже високо, адже він був не тільки теоретичний, а насичений практиками і цікавими інструменти з управління проєктами.

    Захід відбувся в рамках проекту «Сприяння економічному розвитку в Кам’янець-Подільській громаді», що фінансується за кошти Європейського Союзу (ЄС) в рамках програми «Мери за економічне зростання» та реалізовується Центром «ЕЙДОС» у співпраці з Кам’янець-Подільською міською радою.

  • Доцент Олійник Н.Ю. успішно виконала вимоги завершення курсу FSc та отримала сертифікат Літньої польової школи «Гірські екосистеми та управління ресурсами», що відбувався 10-20 вересня 2023 року (Fehér Sas Bükk Mountains, Hungary) від The Grassroots Institute, 548 Jean Talon Ouest, Montreal, H3N 1R5 Canada.

    Як частину академічних вимог, Надія Олійник відвідала достатню кількість лекцій онлайн протягом 10-денної програми курсу. Цей міжнародний навчальний курс вивчав принципи управління природними ресурсами та для сталого збереження, а також різні соціальні, політичні, економічні та культурні аспекти, що конкурують за природні ресурси в гірських екосистемах і підтримують їх. Міжнародний курс надає можливості впровадження та розробки системи розвитку раціонального управління наявними природними ресурсами в гірських ландшафтах. Зазначена міжнародна програма навчання відбувалася в партнерстві з різними академічними та практичними організаціями світу.

    Переглянути сертифікат повністю можна тут.

  • Доцент Андрейцева І.А. приймала участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Перспективи ренесансу HR-інжинірингу, економіки і бізнесу за умов конвергенції України з ЄС у рамках європейської інтеграції», яка відбулася 16-17 листопада 2023 року у Хмельницькому національному університеті, доповідь «Інструментарій менеджменту в управлінні підприємством».

  • 16-17 грудня 2023 року студенти першого курсу (першого бакалаврського рівня вищої освіти) Марія Боз, Тетяна Сокол, Ольга Цілійовська та другого курсу (першого бакалаврського рівня вищої освіти) Оксана Пронцевич, Ірина Садлівська брали участь у дводенному тренінгу «Як стати успішним проєктним менеджером та творити історію міста?», вони дізналися:
    • про успішні кейси реалізованих проектів;
    • про основи управління проектами;
    • про практичний тренінг з лідерства та командоутворення;
    • практичні паради з презентації ідеї проекту;
    • про відбірковий конкурс на безкоштовне навчання в «Школі проектних менеджерів» з поглибленим вивченням бізнес англійської і практичною участю в реальних проектах.

Захід організовано в рамках проєкту «Сприяння економічному зростанню в Кам’янець-Подільській громаді», що фінансується за кошти Європейського Союзу (ЄС) в рамках програми «Мери за економічне зростання» та реалізовується Центром «ЕЙДОС» у співпраці з Кам’янець-Подільською міською радою.

  • 14 листопада 2023 успішно завершився проект Erasmus+: KA2 CBHE «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану (DigEco)», реалізація якого розпочалася 15 листопада 2020 року. Проект спрямований на впровадження цифрової економіки у процес вищої освіти України та Таджикистану на основі міжнародної практики Education 4.0 для забезпечення сталого розвитку української економіки, зокрема: модернізацію поточних навчальних програм шляхом впровадження мультидисциплінарних навчальних програм із цифрової економіки для магістрів в Україні і Таджикистані до грудня 2023 р; створення можливостей для інклюзивної освіти в галузі цифрової економіки; залучення зацікавлених сторін до освітнього процесу.

    Партнерами проекту виступили Міністерство цифрової трансформації України, шість іноземних університетів (Литва, Німеччина, Словенія, Таджикистан), вітчизняні заклади освіти: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; Державний вищий навчальний заклад «Приазовський державний технічний університет»; Державний вищий навчальний заклад «Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова»; Державний університет «Житомирська політехніка»; Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, державні та комерційні установи.

    Доцент кафедри менеджменту Лаврук О.С. була розробником DigEco-освітніх компонент «Великі дані у підприємництві» і «Цифровий маркетинг в дії», що дозволило модернізувати ОПП «Управління персоналом та економіка праці» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент до вимог глобальних трендів Industry 4.0 та цифровізації в умовах сталого розвитку.

  • Завідувач кафедри, кандидат економічних наук, доцент Лисак В.Ю. у вересні-листопаді 2023 року став учасником програми підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників «Акредитація освітніх програм: механізми забезпечення якості вищої освіти в К-ПНУ» (1 кредит ЄКТС, 30 год).
  • Доцент кафедри Олійник Н.Ю. брала участь у VII Міжнародна науково-практичній конференції «Наука, тенденції та сучасні методи вирішення проблем» (м. Лісабон, Португалія). Було представлено тези з проблем професійної соціальної адаптації працівників в колективі організації та її вплив на ефективність роботи персоналу.

  • Доцент кафедри Лаврук О.С. брала участь  у Сrash–курсі «Цифрова економіка як елемент сталого розвитку підприємства» для організацій всіх форм власності, який проходив 21-23 серпня 2023 року в межах проєкту Програми ЄС Еразмус+ «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» (618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP) та  засвоїла нові знання з цифрової економіки, удосконалила навички ефективного використання цифрових технологій.

  • Викладачі кафедри к.е.н., доцент Андрейцева І.А. та к.е.н., доцент Лисак В.Ю. в межах академічної мобільності пройшли закордонне післядипломне  міжнародне стажування на тему: «Міжнародні проекти: написання, аплікування, управління та звітність». Організоване Університетом Суспільних Наук (UNS) у м. Лодзь (Польща) у співпраці з Фундацією Ceneral European Academy Studies and Certifications (CEASC) та Католицьким університетом в Ружомберку (Словаччина) з 29 жовтня 2020 року по 2 грудня 2020 року. Упродовж стажування викладачі опанували методику розробки міжнародних партнерських проектів за джерелами фінансування EC, EEA; ознайомились з інструментами Європейської комісії: H-2020, H-Europe, фондами Вишеградської четвірки.

  • Доцент кафедри Лаврук О.С. пройшла зарубіжне стажування. Наукове консалтингове співтовариство  «Відкрита Європа», Банська Бистриця, Словаччина. Тема стажування: «Економіка, менеджмент, маркетинг», сертифікат №09-03/16 від 23.03.2016р. (3 кредита).

  • Доцент кафедри Лаврук О.С. пройшла міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінар). Інститут науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку (Люблін, Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян». «ВИКОРИСТАННЯ В СУЧАСНІЙ ОНЛАЙН ОСВІТІ МОЖЛИВОСТЕЙ ХМАРНИХ СЕРВІСІВ НА ПРИКЛАДІ ПЛАТФОРМ GOOGLE MEET, GOOGLE CLASSROOM», сертифікат ES №3424/2020 від 21.12.2020р. (1,5 кредита).

  • Семендяк Вадим Михайлович, старший викладач кафедри управління персоналом та економіки проходив закордонне стажування з 22.04.2018 р. по 22.07.2018 р. в республіці Польща в Інституті дослідження та розвитку Люблінського науково-технологічного парку університету Марії Кюрі у Вищій школі Економіки і інновацій в м. Люблін.
  • Студенти Мелишинська Влада, Куртик Наталя, Кухар Роксолана, Вишницька Альона та інші брали участь в Міжнародному конкурсі студентських науково-дослідних робіт з економіки під керівництвом к.е.н. доцента Лисака В.Ю. (Комратський державний університет, науково-дослідний центр «ПРОГРЕСС», 05.06.2018 р.)
  • Лаврук О.С. пройшла міжнародне стажування «Тиждень цифрової економіки» за проектом ERASMUS+ 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP «Цифровізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» (DigEco)» 21-25 серпня 2021, організований Університетом Миколаса Ромеріса (Литва) (30 годин (1 кредит ECTS). Сертифікат № DE08-19/2021 від 25.08.2021 р.);
  • Лаврук О.С. пройшла підвищення кваліфікації (стажування у формі онлайн тренінгів) з інклюзивної освіти для викладачів та стейкхолдерів проекту DigEco в рамках проекту Erasmus+ 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP «Цифровізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану (DigEco)» 27-29 січня 2022 року, організований Університетом Миколаса Ромеріса (Литва)  (15 годин (0,5 кредита ECTS). Сертифікат № P182-2022 від 29.01.2022 р.)

  • Олійник Н.Ю. (к.п.н., доцент) та Семендяк В.М. (к.е.н., старший викладач) брали участь у науково-педагогічному стажуванні на тему «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління». Початок науково-педагогічного стажування 10 січня 2022 р., закінчення – 20 лютого 2022 р. Стажування в ЄС (Рига, Латвія). Організатори:  Балтійський науково-дослідний інститут проблем трансформації економічного простору (Латвія) за підтримки Причорноморського науково-дослідного інституту економіки і інновацій (Україна).Стажування проводиться без відриву від виробництва згідно Статуту інституту та договору про співпрацю в сфері науково-технічної та освітньої діяльності в рамках створення наукового кластеру «Інтермаріум» (Литва, Латвія, Польща, Молдова, Україна).Мета участі у програмі АМ «Міжнародні проекти: написання, аплікування, управління та звітність»ознайомитися зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління; набути вмінь та навичок процесів розроблення освітніх програм здобувачів вищої освіти; сформувати компетенції забезпечення якості освіти та вивчення нормативної бази, що регулює підготовку кадрів в системі вищої освіти Латвії.

    Відомості про виконання запланованої діяльності впродовж програми АМ «Міжнародні проекти: написання, аплікування, управління та звітність»

    Під час стажування було отримано новий досвід та знанняякі включали:

    – віртуальну екскурсію через офіційний інформаційний портал Міністерства;

    – ознайомлення зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління, системою роботи Латвійської національної бібліотеки;

    – вивчення нормативної бази, що регулює підготовку кадрів в системі вищої освіти Латвії;

    – підготовка тез науково-методичної доповіді;

    – індивідуальна робота.

  • Викладачі кафедри Лисак В. Ю. та Олійник Н. Ю. брали участь в онлайн-тренінгу проєкту «Центр професійного розвитку «Ohiienko-deh» з теми «Онлайн інструменти для ефективної взаємодії учасників освітнього процесу» (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка 18 травня 2022 року) та засвоїли нові знання й удосконалили вміння і навички з фахового використання онлайн інструментів.
  • Лаврук О.С. p взяла участь у тренінговій програмі «Навчання через дослідження» з 26 квітня по 31 травня 2023 року, організованою Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка (30 годин (1 кредит ECTS). Сертифікат № 432/23 від 31.05.2023 р.).